Școala noastră desfășoară regulat activități extra

Comunicarea reprezintă una din pârghiile spre succes, atât personal cât și profesional. În cadrul acestor activităţi extrașcolare, copiii sunt îndrumați să interacționeze între ei, în diferite activităţi ce țin de logică, matematică, literatură, cultură generală, istorie și multe altele, iar implicarea suta la suta din partea lor duce la formarea unui interes mult mai mare pentru educație,
Acest interes este creat într-un mod distractiv și jucăuș, astfel încât să fie pe placul copiilor.
Ne dorim să menținem creativitatea și atenția acestora, prin realizarea activităților extrașcolare.
Acestea au un rol foarte important în formarea individului, prin intermediul lor personalitatea copilului fiind modelată, iar competentele sale fiind îmbunătățite.
Copilul se dezvoltă armonios din punct de vedere personal dar și social.

La ce am participat

Concursuri

Activități extra

Deși a fost un an dificil, cu multe restricții, școala noastră a încercat la fel ca în fiecare an, să ofere o paletă de activități, atractive și educative pentru elevii săi.